Vaikų odontologija

Vaikų odontologija – tai odontologijos sritis, kurios specialistai rūpinasi vaikų dantų ir burnos sveikata. Ši sritis apima odontologinių vaikų ligų diagnostiką, gydymą ir profilaktines procedūras. Žinant faktą, kad mažieji pacientai dažniausiai bijo odontologų, didelis dėmesys skiriamas psichologiniam pasiruošimui. Todėl dar prieš atvykstant, tėveliams rekomenduojama vaikams suprantamai paaiškinti, kur bus vykstama bei ko galima tikėtis. Taip pat vizito metu daug pasakos ir pats gydytojas: pademonstruos naudojamus instrumentus, supažindins su atliekamomis procedūromis. Jeigu visgi baimės nugalėti nepavyksta, vaikas yra per mažas arba laukia ilgas bei sudėtingas gydymas, taikome bendrąją nejautrą (narkozę).

Skaitmeninės šypsenos

Profilaktika

Siekiant apsaugoti vaikų dantis nuo ėduonies, odontologijos klinikoje „Skaitmeninės šypsenos“ taikomos efektyvios profilaktikos priemonės, tokios kaip dantų dengimas silantais, apnašų valymas, fluoro lako aplikacijos.

Silantai – tai dantų ėduonies profilaktikai skirta priemonė, kuria užpildomi danties paviršiaus nelygumai ir užkertamas kelias bakterijų ir jų gaminamų rūgščių žalingam poveikiui danties audiniams. Silantais įprastai dengiami visiškai išdygę nuolatiniai krūminiai dantys. Kartais silantuojami ir prieškrūminiai bei priekiniai dantys. Silantais gali būti dengiami tik sveiki, karieso nepažeisti dantys, todėl svarbu nedelsti ir į gydytoją kreiptis vos išdygus nuolatiniams dantims, nes tada jie būna silpniau mineralizuoti ir imlesni ėduoniui. Remiantis mokslinių tyrimų duomenimis, laiku padengus vaikų dantis silantais, galima išvengti apie 80–90 proc. ėduonies atvejų. Silantai turi dvejopą poveikį – jie ne tik apsaugo kramtomąjį danties paviršių, bet ir savo sudėtyje turėdami fluoro bei jį nuolat išskirdami, stiprina danties emalį. Tačiau svarbu atminti, kad ir silantais padengtus dantis būtina prižiūrėti taip pat atsakingai – nors tokiu būdu ženkliai sumažina ėduonies rizika, tačiau visiškai nuo jo neapsaugo, ypač jei dantys yra prižiūrimi netinkamai.

Dantų ėduonį sukelia burnoje esantys mikroorganizmai ir jų veiklos produktai, kurie kaupiasi dantų apnašose. Nepašalintos apnašos kelia didelę grėsmę menkai mineralizuotiems ir žymiai labiau pažeidžiamiems vaikų dantims. Todėl profilaktinio vizito metu, pastebėjus, kad ant dantų susikaupusios apnašos, vaikams rekomenduojamas apnašų valymas. Procedūros metu vaikų dantys valomi šepetėliais, poliruojami pastomis, mažiesiems pacientams parenkamos dantų priežiūros priemonės, vaikai ir jų tėvai mokomi, kaip taisyklingai valyti dantis.

Jeigu vaiko dantų audiniai yra silpnesni arba stebimi pradiniai ėduonies pažeidimai, dantų ėduonies kontrolei ir profilaktikai gali būti pasitelkiamos fluoro lako aplikacijos. Fluoras skatina emalio remineralizaciją, slopina rūgščių formavimąsi apnašose ir yra pagrindinis veiksnys, užtikrinantis danties atsparumą ėduoniui.

Klinikos „Skaitmeninės šypsenos“ vaikų odontologai primena, kad didžiausią įtaką karieso atsiradimui turi kasdieniai burnos higienos įpročiai, todėl labai svarbu teisingus dantų ir burnos priežiūros įgūdžius ugdyti nuo mažens. Tėvams su vaiku rekomenduojama atvykti pirmam vizitui pas gydytoją odontologą išdygus pirmiesiems dantukams, nelaukiant, kol dantis bus pažeistas ir jį pradės skaudėti. Ankstyvi profilaktiniai vizitai padeda vaikams susipažinti su gydytoju odontologu, nepatiriant streso ir nemalonių emocijų. Lankantis pas specialistą profilaktiškai, vaikams nesusiformuoja baimės jausmas, o ankstyva dantų ligų diagnostika leidžia lengvai sustabdyti jų progresavimą ir užtikrinti gerą vaiko burnos ertmės sveikatą.

Vaikų dantys yra mažesni, skiriasi ir pieninių dantų struktūra, tad juos pažeidęs ėduonis progresuoja itin greitai. Todėl, siekiant išsaugoti sveikus dantis, vaikams rekomenduojama profilaktiškai apsilankyti pas gydytoją odontologą ne rečiau kaip 2 kartus per metus. Ta pati rekomendacija galioja ir paaugliams, ypač nešiojantiems ortodontinius aparatus ar neturintiems tinkamų burnos higienos įgūdžių.

 

Gydymas

Pieninius dantis pažeidus ėduoniui, juos, kaip ir nuolatinius, būtina gydyti. Negydomas ėduonis gali plisti į gilesnius audinius ir sukelti įvairių komplikacijų.

Dažniausiai vaikams atliekama gydomoji procedūra – dantų plombavimas. Pritaikius vietinę nejautrą, pašalinami ėduonies pažeisti danties audiniai, ertmė dezinfekuojama ir sandariai užplombuojama. Pieniniai dantys gali būti plombuojami ne tik baltomis, bet ir spalvotomis plombomis – vaikas gali pasirinkti norimą spalvą.

Negydomas ėduonis gilėja ir gali sukelti pulpos uždegimą. Atvėrus danties pulpą, atliekama pulpotomija. Šios procedūros metu iš danties pašalinama tam tikra pulpos dalis, o likusi apdorojama specialiomis medžiagomis ir dantis užplombuojamas. Nepažeista šaknies kanalų pulpa paliekama, todėl atliekant šią procedūrą, daugeliu atvejų išsaugomas danties gyvybingumas.

Esant pulpos uždegimui, atliekamas pieninių dantų šaknų kanalų gydymas. Šaknų kanalai išvalomi, dezinfekuojami ir užpildomi specialiomis medžiagomis. Šis gydymo būdas padeda išsaugoti pieninius dantis iki fiziologinės jų kaitos, taip išvengiant netaisyklingo sąkandžio formavimosi. Atlikus danties šaknų kanalų (endodontinį) gydymą, dėl geresnės hermetizacijos (sandarumo) rekomenduojamas dantų atstatymas standartiniais nerūdijančio plieno vainikėliais.

Jeigu dėl stiprių pažeidimų danties nebeįmanoma išsaugoti, atliekamas dantų šalinimas. Dantys dažniausiai šalinami dėl didelės apimties karieso pažeidimų, ėduonies komplikacijų, patyrus stiprią danties traumą, dančiui skilus ar lūžus.

Vaikų odontologai turi specifinių žinių ir bendravimo su vaikais įgūdžių. Pasitelkdami įvairius metodus ir priemones, jie sugeba numalšinti vaikų baimę bei nerimą ir įgyti jų pasitikėjimą. Prieš pradedant gydymą, pirmiausia stengiamasi su vaiku susidraugauti, atrasti ryšį, išsiaiškinti jo baimės ar nerimo priežastis. Profilaktinės ir gydomosios procedūros atliekamos bendradarbiaujant su vaiku, įtraukiant jį į procesą, rodant ir aiškinant, kas ir kodėl daroma. Atliekant odontologines procedūras, profesionalūs specialistai vaikui stengiasi sukurti kuo jaukesnę aplinką ir nesukelti blogų emocijų ar nemalonių prisiminimų. Žinoma, pasitaiko atvejų, kai bendradarbiavimo su vaiku nepavyksta pasiekti psichologinėmis priemonėmis. Tuomet gydymas gali būti atliekamas taikant bendrąją nejautrą (narkozę).

Svarbu žinoti! Prieš nejautros taikymą vaikai turi būti visiškai sveiki. Jei vaikas sirgo, tuomet po paskutinės ligos turėtų būti praėję ne mažiau 4 savaitės. Plačiau…

Vaikų odontologijos kainos

Gydytojo odontologo konsultacija vaikams
29 €
Antrinio lygio gyd. vaikų odontologo apžiūra ir konsultacija
29 €
Antrinio lygio gyd. vaikų odontologo gydymo plano sudarymas ir pristatymas
49 €
Pakartotinė konsultacija po gydymo ar traumos
19 €
Vaiko dantų ir burnos ertmės apžiūra, pažyma į darželį / mokyklą
29 €
Psichologinis vaiko paruošimas gydymui
49 €
Vizito metu vaikas nesileidžia gydomas
35 €
Minkštojo apnašo nuvalymas prieš profilaktines procedūras
29 €
Minkštojo apnašo nuvalymas ir burnos higienos mokymas
39 €
Danties vagelių padengimas silantu 1 vnt
20 €
Vieno danties fluoravimas / mineralų gelio aplikacija
9 €
Visų dantų fluoravimas / mineralų gelio aplikacija
49 €
Pieninio danties plomba maža
49 €
Pieninio danties plomba vidutinė
59 €
Pieninio danties plomba didelė
69 €
Pieninio danties spalvota plomba maža
49 €
Pieninio danties spalvota plomba vidutinė
59 €
Pieninio danties spalvota plomba didelė
69 €
Pieninio danties protezavimas standartiniu metaliniu vainikėliu
159 €
Pieninio danties šalinimas
39 €
Sudėtingas pieninio danties šalinimas
59 €
Pieninio danties šaknų kanalų gydymas vienu vizitu
69 €
Pieninio danties šaknų kanalų gydymas
99 €
Dezinfekcinės medžiagos tvarstelio uždėjimas + laikina plomba
49 €
Pieninio danties šaknų kanalų plombavimas (po dezinfekcinio tvarstelio)
69 €
Laikina plomba
15 €
Pieninio danties pulpito gydymas (pulpotomija)
79 €

Kokio rezultato tikėtis?

Reguliarūs profilaktiniai vizitai pas gydytoją odontologą, savalaikis profilaktinių priemonių pritaikymas, ankstyva ligų diagnostika bei gydymas vos atsiradus pažeidimams padeda vaikams išsaugoti gerą dantų bei burnos sveikatą ir džiaugtis puikia savijauta.

Mūsų klinikoje galite pasinaudoti atidėto mokėjimo paslauga BE JOKIO PABRANGIMO
Inbank lizingas sąlygomis.

Pasirinkite Jums patogų registracijos būdą

Registruokitės reikiamai paslaugai Jums patogiu būdu. Jeigu dėl kokių nors priežasčių šiuo metu neturite galimybės atvykti į mūsų kliniką, kviečiame konsultacijai internetu.

Vilnius / Šiaurės miestelis

Registracijos forma